| Sony DLED televizor XR85X95KAEP Smart 4K | |
| Veličina ekrana | 85" (216 cm) |
| Rezolucija ekrana | 4K 3840 x 2160 pix |
| Vrsta ekrana | LCD |
| Tip pozadinskog osvetljenja | Direktno (Full Array LED) |
| Tip prigušenja pozadinskog osvetljenja | Lokalno zatamnjivanje |
| Ugrađena memorija | 16 GB |
| Smart TV | da |
| Android | da |
| Tjuner | DVB-T/T2/C/S/S2 |
| Broj tjunera (zemaljski/kablovski) | 2 (digitalni)/1 (analogni) |
| Broj tjunera (satelitski) | 2 |
| Slika | |
| ugao gledanja (X-wide angle) | |
| zaštita od odsjaja (X-anti reflection) | |
| tip pozadinskog osvetljenja: Direktno (Full Array Mini LED) | |
| brzina osvežavanja ekrana: 100 Hz | |
| kompatibilnost sa HDR-om (velikim dinamičkim opsegom): da (HDR10, HLG, Dolby Vision) | |
| procesor za sliku: Cognitive Processor XR | |
| poboljšavanje boja: Tehnologija Live Colour™, XR TRILUMINOS PRO™, XR ublažavanje | |
| poboljšavanje prikaza pokreta (izvorno HZ): mXR Motion Clarity, automatski režim | |
| senzor: Svetlo/boja | |
| NETFLIX calibrated mode | |
| Zvuk | |
| snaga audio izlaza: 10W + 10W + 10W + 10W + 10W + 10W | |
| konfiguracija zvučnika: Srednji x 2, visokotonac x 2 niskotonac x 2 | |
| podrška za DOLBY audio format: Dolby™ Audio, Dolby™ Atmos | |
| podrška za DTS audio format: DTS digitalni okružujući zvuk | |
| Acoustic auto calibration: Kompenzacija položaja za prostoriju i korisnika | |
| funkcija VOICE ZOOM (približavanje zvuka): Funkcija Voice Zoom (približavanje zvuka) 2 | |
| simulirani okružujući zvuk: Povećavanje rezolucije 3D okružujućeg zvuka | |
| režimi zvuka: Standardno, Dijalog, Bioskop, Muzika, Sport, Dolby Audio | |
| Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, 2,4/5 GHz (za Wi-Fi Direct | samo 2,4 GHz) |
| Bluetooth 4.2 | |
| LAN | |
| Priključci | |
| ulazi za RF (Zemaljsku/kablovsku) vezu: 1 (donji) | |
| IF (satelitski) ulazi: 2 (dole) | |
| ukupan broj HDMI ulaza: 4 (1 sa strane, 3 u dnu) | |
| USB priključci: 1 (sa bočne strane)/1 (sa donje strane) | |
| ulaz za kompozitni video: Hibridni sa ulazom S-Center zvučnika x 1 (sa strane, mini-utikač) | |
| RJ-45 x 1 (donji) | |
| digitalni audio izlazi: 1 (donji) | |
| izlazi za slušalice: 1 (sa strane) | |
| CI+ | |
| Chromecast built-in | |
| Apple airplay | |
| Apple homekit | |
| HDCP | HDCP 2.3 (za HDMI™ 1/2/3/4) |
| HDMI-CEC | |
| BRAVIA SYNC (uključujući HDMI-CEC) | |
| Funkcije navedene u HDMI 2.1 | 4K120/eARC/VRR/ALLM |
| HDMI audio return channel (ARC) | da (eARC/ARC) |
| Promenljiva brzina osvežavanja (VRR) | da (za HDMI™ 3/4) |
| Snimanje na USB čvrsti disk | da (1 snim.) (izuzev Italije) |
| Podrška za formatiranje drajvera za USB | FAT16/FAT32/exFAT/NTFS |
| Glasovna pretraga | da/Ugrađeni mikrofon: da |
| Ugrađeni prekidač za mikrofon | |
| Elektronska programska šema (EPG) | |
| Internet pregledač | Vewd |
| Prodavnica aplikacija | da (Google Play prodavnica) |
| Tajmer za uključivanje/isključivanje | |
| Merač vremena za isključivanje | |
| Teletekst | |
| Automatska kalibracija uz CALMAN® | |
| Automatsko mapiranje HDR tona | |
| Automatski režim slike prema žanru | |
| Režim za uštedu energije/režim isključenog pozadinskog osvetljenja | |
| Dinamička kontrola poz. osvetljenja | |
| Ekološki proizvod | |
| Energetska klasa | E |
| Potrošnja energije | 129 kWh/1000 h |
| Napajanje | 220 – 240 V/50 Hz |
| VESA standard | 400 x 400 |
| Širina postolja (standardni položaj) | oko 188,8 cm |
| Dimenzije televizora sa postoljem | oko 1889 x 1097 x 450 mm |
| Dimenzije televizora bez postolja | oko 1889 x 1086 x 56 mm |